قیمت رمزارز های شهرکوین
BitCoin
12,906 USD
399,915,720 IRR
Ethereum
413 USD
12,534,909 IRR
Bitcoin Cash
266 USD
8,327,173 IRR

قیمت بر اساس دلار و تومان

شکایت Bithumb از مقامات مالیات

زمان ارسال : 2020-01-19 10:18

Bithumb، بعنوان یک صرافی مهم ارز دیجیتالی در کره جنوبی، مقامات مالیاتی این کشور را به اتهام اعمال مالیات "بی اساس" تحمیل شده به این صرافی، آنها را به دادگاه کشانده است. کارشناسان تصریح میکنند که در حال حاضر هیچ گونه دلیلی برای اعمال مالیات برای معاملات ارز دیجیتالی در کره جنوبی وجود ندارد و قوانین مالیاتی موجود برای معاملات ارز دیجیتال اعمال نمی شود.

Bithumb به دنبال ابطال این لایحه مالیاتی است.
در حالی که کره جنوبی در حال حاضر هیچ قانونی برای اعمال مالیات بر سودهای ارز دیجیتالی ندارد، سازمان ملی مالیات این کشور (NTS) مالیاتی بالغ بر 80.3 میلیارد وُن (معادل 69 میلیون دلار) را به Bithumb، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال این کشور تحمیل کرده است. خبرگزاری کره تایمز به شرح زیر گزارش داده که Bithumb پس از آن شکایتی را با دادگاه مالیاتی کشور علیه (NTS) مطرح کرده مبنی بر اینکه تحمیل مالیات بر روی این صرافی "بی ‌اساس" ‌است.
این شرکت ادعا می ‌کند که ارز دیجیتالی یک واحد پول رایج شناخته ‌شده نیست و به همین دلیل مقامات فاقد زمینه‌ ای برای تحمیل مالیات از هر نوع هستند.

این پایگاه خبری اضافه کرد که دادگاه مالیاتی 90 روز فرصت دارد تا تعیین کند، آیا این شکایت Bithumb، که در جهت خنثی کردن 80.3 میلیارد وُن مالیات تحمیل شده توسط NTS است را قبول خواهد کرد یا آن را رد میکند. یکی از مقامات NTS گفته: "ما نمیتوانیم در مورد موضوع جاری اظهار نظر کنیم. ما منتظر حكم دادگاه مالیاتی خواهیم بود. "

انگیزه و هدف NTS از این کار
کارشناسان در مورد این موضوع گمانه ‌زنی میکنند که چرا هنگامی که قانون فعلی مالیات کره بر روی معاملات ارز دیجیتالی اعمال نمی شود، NTS با اعمال یک صورت‌ حساب مالیاتی به Bithumb ضربه زده ‌است. وزارت اقتصاد و دارایی، که بر سیاست اقتصادی این کشور نظارت دارد، اخیرا ً مطرح کرده که سود و منافع شخصی سرمایه گذاران فردی در ارزدیجیتال مشمول پرداخت مالیات در کره‌ جنوبی نیست. با این حال، کار بر روی اصلاح قانون مالیاتی در حال انجام است تا امکان پرداخت مالیات بر ارز دیجیتالی فراهم شود.

چوی هووآ این، یکی از مشاوران سرویس نظارت مالی این کشور، به کره تایمز توضیح داده که با افزایش تعداد روبه رشد تاجران که طی چند سال گذشته از طریق ارزهای دیجیتالی سود زیادی کسب کرده اند، مرجع مالیاتی، این بخش را به عنوان منبع جدیدی از درآمد مشمول اعمال مالیات در نظر گرفته ‌است. این نشریه به نقل از چوئی ادامه داد که چوئی حدس میزند که "NTS مسئله را با محوریت و تلاش برای ایجاد زمینه برای تحمیل مالیات بر آنچه که اساساً بدون سود مالیات است، این موضوع را در مرکز و اذهان عمومی قرار داده است."

برای دریافت مالیات ازBithumb ، NTS سود ارز دیجیتالی معامله گران خارجی را به عنوان درآمد متفرقه طبقه بندی كرده است. با این حال، درآمد حاصل از معاملات املاک و مستغلات و یا معاملات سهام به عنوان سودهای سرمایه ‌ای در کره‌ جنوبی طبقه ‌بندی می‌ شوند. چوی همچنین توضیح داد که " طبق قانون فعلی بیت کوین یک دارایی نیست. این امر واضح و ساده است. وزارت اقتصاد و دارایی قبلاً این موضوع را روشن كرده است. "
NTS همچنان به اعمال این مالیات بی اساس اصرار دارد، به ویژه که هنوز منتظر نظر وزارتخانه در مورد همین موضوع است.

در کره‌ جنوبی، سود سرمایه ی هر معامله انجام شده جمع‌ آوری می ‌شود. آن چانگ - نام، یک استاد مالیات در دانشگاه Kangnam، بر این باور است که برای دولت " به طور واقع ‌بینانه " دشوار است که از همه تراکنش های ارز دیجیتالی مطلع شود. آن چانگ تصریح کرد: "به نظر می رسد که NTS از یک رویکرد عملی در طبقه بندی سودهای تجاری ارز دیجیتال با عنوان دارایی های متفرقه استفاده کرده است." چوی افزود: " تشکیل پرونده از سوی Bithumb پس از پرداخت مبلغ کامل، بنظر میرسد یک اقدام حساب شده است که انتظار بازگشت جزئی از مبلغ پرداخت شده را دارد."

نظرات کاربران

نظر شما پس از بررسی پشتیبانی نمایش داده می شود.


مطالب تصادفی شهرکوین

تاثیر قیمت بر روی فروش بیت کوین

تاریخ : 2020-01-26
بالا رفتن قیمت بیت کوین موجب شده تا بر روی فروش بیت کوین تاثیر بسیاری داشته باشد. با شروع سال 2020 قیمت ارز بیت کوین به بالای 9000 دلار رسید که برای افرادی که سرمایه گذاری در این زمینه داشتند بسیار پر سود بوده است. تحلیلگران افزایش قیمت بیت کوین را برای آینده در نظر می گیرند.
ادامه مطلب ...


انتقال 161,500 BTC با کمتر از 1 دلار

تاریخ : 2020-04-13
روز 10 آوریل صرافی Bitfinex با انتقال 161,500 بیت کوین با فی شبکه ی 0.00010019 معادل تقریبی 0.7 دلار باعث توجه جهان به کریپتوکارنسی و قدرت آن شد و به صرفه ترین انتقال در سراسر جهان از نظر سرعت و فی (کارمزد) بوده است و خود Bitfinex نیز بالاترین رقم تا به این حال بوده است.
ادامه مطلب ...


بلندترین بازار خرسی بیت کوین

تاریخ : 2019-02-03
بیت کوین در 10 سال گذشته وارد طولانی ترین سطح کاهش قیمت ها شده است و از تاریخ 17 دسامبر 2019 که قیمت بیت کوین به 19764 دلار به بالاترین سطح خود رسید از آن به بعد (2 فوریه) قیمت بیت کوین کاهشی بوده است که این نرخ کاهشی به مدت 411 روز ادامه داشته است ...
اطلاعات بیشتر در ادامه ی مطالب...
ادامه مطلب ...